Anodowanie aluminium

Czy anodowanie jest przyjazne środowisku?

Przyjazność dla środowiska i względne bezpieczeństwo anodowania należą do jego najlepszych właściwości w dobie rosnącej troski o ochronę człowieka oraz jakość naszej ziemi, wody i powietrza.

Do anodowania wykorzystuje się proste roztwory chemiczne na bazie wody, które można łatwo poddać obróbce i które nie uwalniają szkodliwych związków ubocznych. Ciekłe produkty uboczne są poddawane recyklingowi i zawracane do procesu. Stałe produkty uboczne można izolować i wykorzystywać do produkcji ałunu, proszku do pieczenia, kosmetyków, papieru gazetowego, nawozów i systemów oczyszczania wody. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska uważa anodowanie za proces przyjazny dla środowiska.

Anodowanie powoduje powstanie produktu ubocznego składającego się głównie z wodorotlenku glinu, pewnej ilości siarczanu glinu i wody. Jest nieszkodliwy, ponieważ nie zawiera znacznych ilości metali ciężkich. W niektórych przypadkach komunalne oczyszczalnie ścieków czerpią korzyści z tych produktów ubocznych, wykorzystując je jako filtry podczas wtórnego oczyszczania ścieków.

Anodownie są dobrze wentylowane, a pracownicy są starannie przeszkoleni w zakresie stosowania materiałów i procesów kwaśnych. Ogólnie jednak nie są potrzebne żadne nadzwyczajne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników, pracownicy muszą jedynie nosić minimalną ilość specjalnej odzieży ochronnej i nie jest wymagany kosztowny, ciężki sprzęt ochronny.

Żródło:

saf.com

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto adBlockera :(

Zauważyliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas wyłączając blokadę reklam.

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO