LEAN / Six Sigma

Co to jest Six Sigma?

Six Sigma, czyli 6σ, to zarówno metodologia doskonalenia procesów, jak i koncepcja statystyczna, która ma to na celu zdefiniuj zmienność właściwą każdemu procesowi. Nadrzędnym założeniem Six Sigma jest to, że odmiana a proces prowadzi do możliwości popełnienia błędu; możliwości popełnienia błędu prowadzą następnie do ryzyka wad produktu.
Wady produktu – czy to w namacalnym procesie, czy w usłudze – prowadzą do słabego zadowolenia klienta. Przez pracując nad zmniejszeniem zmienności i możliwości wystąpienia błędu, metoda Six Sigma ostatecznie redukuje koszty procesu i zwiększa satysfakcję klientów.

Six Sigma jako metodologia doskonalenia procesów obejmuje ogromną bibliotekę narzędzi i wiedzy, które zostaną omówione w całej tej książce. W tej sekcji zaczniemy definiować pojęcie statystyczne reprezentowany przez 6σ.
W najbardziej podstawowej definicji 6σ jest statystyczną reprezentacją tego, co wielu ekspertów nazywa „idealnym” proces. Technicznie rzecz biorąc, w procesie Six Sigma występuje tylko 3,4 defektów na milion możliwości. W procentach, co oznacza, że ​​99,99966 procent produktów z procesu Six Sigma jest bez wad.
Już przy zaledwie jednym poziomie sigma poniżej – 5σ, czyli 99,97% dokładności – w procesach występują 233 błędy na milion możliwości. Mówiąc prościej, niezadowolonych klientów będzie znacznie więcej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto adBlockera :(

Zauważyliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas wyłączając blokadę reklam.

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock