Aluminium

Airbus Helicopters: druk 3D z aluminium

Airbus Helicopters otworzył nowe centrum druku 3D w Niemczech, aby rozszerzyć własne możliwości w zakresie innowacyjnych procesów drukowania 3D. Oprócz maszyn do obróbki tytanu i tworzyw sztucznych firma posiada obecnie maszynę, która może produkować komponenty z aluminium.

Proces wytwarzania przyrostowego ma kilka zalet w porównaniu z produkcją konwencjonalną i może być stosowany w Airbus Helicopters zarówno do produkcji seryjnej, jak i komponentów do prototypów, takich jak napędzany elektrycznie CityAirbus NextGen i eksperymentalny szybki helikopter Racer. Procesy drukowania 3D mogą również zmniejszyć wagę komponentów samolotu, a tym samym sprzyjać niższemu zużyciu paliwa. Przynosi to nie tylko korzyści finansowe, ale może także pomóc w długoterminowej redukcji emisji CO2.

Dalsze zalety to znaczny wzrost efektywności wykorzystania zasobów w procesie produkcyjnym i wysoki poziom elastyczności. Komponenty o nowych konfiguracjach można drukować jako pojedyncze sztuki lub w małych seriach w celach testowych. Czyni to proces również interesującym z punktu widzenia budowy prototypów. Podczas gdy komponenty są frezowane z materiału stałego w procesie konwencjonalnym, proszek metalowy lub plastikowy topi się za pomocą wiązek lasera podczas drukowania warstw addytywnych. W ten sposób warstwa po warstwie tworzone są pożądane kształty. Ułatwia to wytwarzanie złożonych struktur niż w przypadku konwencjonalnych procesów.

Źródło i zdjęcie :

https://evtol.news/airbus-cityairbus-nextgen
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto adBlockera :(

Zauważyliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas wyłączając blokadę reklam.

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock