Aktualności

Pierwszy motocykl wydrukowany w technologii 3D ze stopu Al-Mg-Sc

Firma Airbus, a dokładnie spółka Airbus Group- APWorks, opracowała motocykl drukując go w technologii 3D ze stopu Al-Mg-Sc [1]. Stop ten (nazwa branżowa stopu to Scalmalloy®) zawiera w sobie aluminium, magnez i skand tworząc go niemal tak wytrzymałym jak tytan [2].

ee8ba9_aece18139b5241c3bcb266fe50e321ef-mv1

Najważniejszą zaletą  motocykla jestjego waga wynosząca 35 kg. Sama rama, w rzeczywistości, waży tylko 6 kg, pozostała masa pochodzi z jego dodatkowego oprzyrządowania włącznie z silnikiem elektrycznym o mocy 6 kW. Kluczem tak niskiej wagi jest fakt, że rama została stworzona przez selektywne topienie laserowe stopu metalu co pozwoli na tworzenie pustej ramy. Light Rider, bo tak nazwano prezentowany motocykl, osiąga prędkość 80 km/h. Zasilany jest pakietem akumulatorów które wystarczają na przejechanie 60 kilometrów w jednym cyklu. Jak deklaruje producent, rama  jest w stanie wytrzymać podobne obciążenia i naprężenia co zwykły motocykl [3]. Light Rider jest energooszczędny, ekologiczny, cichy i eco-friendly przez zerową emisję spalin.

Źródło:

http://www.technology-licensing.com/etl/int/en/What-we-offer/Technologies-for-licensing/Metallics-and-related-manufacturing-technologies/Scalmalloy.html

http://materialination.com/light-raider-pierwszy-swiecie-motocykl-drukarki-3d-airbusa/

zdjęcia: https://3dprint.com/135163/3d-printed-motorcycle-ap-works/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto adBlockera :(

Zauważyliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas wyłączając blokadę reklam.

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO