AktualnościAluminiumWydarzenia

Novelis i AMAG odnawiają współpracę z Airbusem

Aluminium jest i pozostaje ważnym komponentem przemysłu lotniczego i kosmicznego. Ze względu na takie właściwości, jak wytrzymałość w połączeniu z niską wagą i ogromnym potencjałem recyklingu, materiał ten ma duże znaczenie przy projektowaniu produktów i elementach konstrukcyjnych samolotów. Wysoka tolerancja na ekstremalne temperatury czyni go również idealnym materiałem do produkcji samolotów. Niektórzy wiodący dostawcy aluminium współpracują z producentami samolotów, takimi jak Airbus, i dostarczają części i komponenty grupie lotniczej.

AMAG odnawia wieloletnią umowę na produkty walcowane z firmą Airbus
AMAG Austria Metall AG odnowiła wieloletnią umowę z Airbusem – w ramach odnowienia umowy na dostawy producent aluminium będzie w nadchodzących latach nadal dostarczał firmie Airbus certyfikowane wyroby walcowane, które będą wykorzystywane przede wszystkim do konstrukcji i zewnętrzne poszycie wszystkich rodzin samolotów Airbus.

AMAG i Airbus łączy długoterminowe partnerstwo, które rozpoczęło się relacjami w zakresie dostaw w 1995 roku. Z biegiem lat wielkość dostaw, ich wysoka jakość i niezawodność stale rosły, dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom w rozbudowę fabryki w Ranshofen o nową walcownia oraz rozbudowa odlewni i możliwości recyklingu wnoszą znaczący wkład. Dzięki temu AMAG może zaoferować klientom z branży lotniczej kompleksowy łańcuch wartości, od materiałów pierwotnych (aluminium pierwotne i pochodzące z recyklingu) po produkty walcowane (blachy, arkusze) i komponenty gotowe do montażu. Doświadczenie AMAG w zakresie recyklingu umożliwia przekształcenie złomu pochodzącego z produkcji komponentów w niemieckich zakładach w wysokiej jakości produkty walcowane. Proces ten zamyka obieg materiałów, oszczędza cenne surowce i energię oraz zmniejsza emisję CO2. W ten sposób AMAG wnosi znaczący wkład w osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju branży lotniczej.

Nagrody, które firma AMAG otrzymała od Airbusa – nagroda „Akredytowanego dostawcy” oraz uznanie jako Challenger D2P za profesjonalizm i współpracę – podkreślają zarówno partnerstwo między obiema firmami, jak i wyniki AMAG jako dostawcy wyrobów walcowanych i komponentów lotniczych.

Novelis podpisuje umowę o rozszerzeniu współpracy z Airbusem
Novelis wzmacnia i rozszerza także trwającą już ponad 30 lat współpracę z Airbusem. W ramach przedłużenia kontraktu Novelis będzie w dalszym ciągu dostarczał Airbusowi płyty i arkusze, a także poszycia skrzydeł specjalnie dla rodziny samolotów A320. Poszycia skrzydeł to produkty szczególnie wytrzymałe, wymagające obróbki wstępnej w przypadku długich komponentów i specjalnych stopów, aby spełnić najbardziej rygorystyczne standardy w przemyśle lotniczym.

Dostawy realizowane są głównie z zakładów Novelis w Koblencji w Niemczech i Zhenjiang w Chinach – Novelis jest jedynym dostawcą produkującym płaskie wyroby walcowane z aluminium dla przemysłu lotniczego i kosmicznego w Europie i Azji. Zakłady firmy w Zhenjiang i Koblencji posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, aby móc w pełni zaopatrywać przemysł lotniczy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto adBlockera :(

Zauważyliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas wyłączając blokadę reklam.

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO